شروع به کار وبلاگ

مدت ها بود که قصد داشتم وب سایتی ایجاد کنم تا ضمن معرفی خودم، نسبت به انتقال، آموزش و به اشتراک گذاری بخشی از آنچه که یاد گرفته ام اقدام کنم. اما متاسفانه هربار به بهانه ای، این موضوع به عقب میفتاد و گاه کلا به فراموشی سپرده میشد که یکی از این بهانه ها، درست انجام شدن کار بود.

طولانی شدن این مدت، کار را برای من کمی بزرگ و سخت کرده بود. اما خوب کار هر چقدر هم که سخت و بزرگ باشد، باید قدم به قدم جلو رفت تا به هدف رسید. چرا که هیچ وقت نمی شود چند شبه یک وب سایت با کلی مطالب مفید و موثر ایجاد کرد و کار نسبتا بزرگی انجام داد.

خوب فکر میکنم با اولین خصلت من آشنا شده باشید. خصلتی که اکثر قریب به اتفاق افراد و به ویژه برنامه نویسان، آن را دارند و گاهی با آن دست و پنجه نرم می کنند. منظورم کمال گرایی است. میتونم به جرات بگویم یکی از دلایل عقب افتادن تصمیمم برای راه اندازی این وبلاگ، همین کمال گرایی بیش از حد و افراطی ام بود.

درست است که انسان، کمال گرا و تشنه آفریده شده است و هیچ وقت به موقعیتی که در آن قرار دارد راضی نمی شود و دوست دارد کارش را به بهترین وجه ممکن انجام دهد. اما مشکل از جایی شروع می شود که این کمال گرایی درست و بجا کنترل نشود و از حالت تعادلش خارج شود که در این صورت باید با آن مقابله کرد که کاری تقریبا سخت است.

من هم سعی کردم نسبت به برخی نقص ها در وبلاگم کم اهمیت و بی تفاوت باشم و به مرور زمان آن ها را دست نمایم. لذا اگر قالب یا محتوای سایت چندان دلچسب و زیبا نیست از شما پوزش می طلبم.

همه ما دوست داریم بهترین باشیم، اما هرگز نمی توانیم. ولی نباید فراموش کنیم که با برنامه ریزی و اهم فی الاهم باید تلاشمان را بکنیم تا بهترین باشیم.

خوب بهتر است با این مقدمه کوچک، اینک به سراغ معرفی خودم بصورت خیلی مختصر و کوتاه برویم.
سیدمصطفی میرباقری هستم و از سال ۹۰ کار برنامه نویسی را شروع کردم. البته قبل از آن هم بخاطر علاقه بسیار زیادی که به کامپیوتر و علی الخصوص محیط وب داشتم، این کار را انجام میدادم و عمده فعالیت من به طراحی صفحات استاتیک وب با HTML و CSS و JavaScript صورت میگرفت.
تصمیم قطعی من برای وارد شدن به عرصه برنامه نویسی از همان اواخر سال ۹۰ گرفته شد و با توجه به اینکه با زبان PHP کم و بیش آشنا بودم و یادگیری آن برایم نسبت به سایر زبان ها راحت تر و ساده تر بود، تصمیم گرفتم زبان PHP را یاد بگیرم که در حال حاضر از این تصمیمم پشیمان نیستم.

قصد ندارم اولین پست وبلاگم را طولانی کنم و خودم نیز از این کار خسته میشوم. به همین خاطر سعی خواهم کرد مطالبی که مد نظرم می باشد را در پست های متعدد و به مرور زمان مطرح کنم تا خواننده هم حوصله خواندن انها را داشته باشد.

در پایان امیدوارم این وبلاگ بتواند برای شما موثر باشد و بتواند یک شبکه اجتماعی هرچند کوچک بین من و شما جهت تبادل تجریبات، مطالب آموزشی، ایده و نظرات ایجاد نماید.

سید مصطفی میرباقری
۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۴

2cf257a
شروع به کار وبلاگ
2cf257a

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *